Üyelik Girişi

- Derneğimizin:Şehit Üsteğmen Cengiz DUMAN adını yaşatmak projesine; devre arkaşlarımız ve dernek üyelerimizin katkılarıyla gerçekleştirdiği faaliyetleri.

Sehit Piyade Üsteğmen Cengiz Duman Rekteskopi Odası Açıldı
Harbiye 79 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin Şehitlerimizin adlarını yaşatmak maksadıyla başlattığı projelerinin ilki olan Şehit Piyade Ütğm.Cengiz DUMAN'ın adına düzenlenmiş olan Mehmet Aktürk devlet Hastanesinin bir odası REKTESKOPİ Muayene odasının açılışına Maçka Belediye Başkanımız Ertuğrul GENÇ,açka Kaymakamı,Garnizon Komutanı, Harbiye 79 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet ÇINAR, ernek üyeleri,Mehmet Aktürk Devlet Hastanesi Baş Hekimi Tanju YILMAZ ve Personeli katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra Harbiye 79 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin Maçkalı Şehidimiz iyade Üstğm Cengiz DUMAN adına yaptırılan odanın açılış yapıldı.
Maçka Kaymakamı A.Murat KAYHAN tarafından Harbiye 79 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma dernek Başkanı Ahmet ÇINAR'A Hastanemize yapılan katkılardan dolayı plaket sunuldu.
Şehit Üsteğmen Cengiz Duman;Tuzla Piyade okulundaki görevi sırasında geçici gözlemci olarak görevlendirildiği Şemdinli 7'nci P.A.K'lığındaki görev yerine intikal sırasında 19 haziran 1985 günü Yüksekova Şemdinli Karayolunun Harun Gediği mevkiinde bölücü çete mensuplarınca pusuya düşürülmüştür.
Kahramanca mücadele ederek konvoyunu imha olmaktan kurtarmış,teröristlerin birini ölü,ikisinin yaralı olarak ele geçirilmesini sağlamış.Müsademe sonunda ŞEHİT OLMUŞTUR

  

http://www.macka.bel.tr/icerik.asp?id=13&pid=509 

http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=17699&t=İsmi_yaşatılıyor

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=38895 

FOTOĞRAFLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

http://picasaweb.google.com.tr/lh/sredir?uname=haluktuncelli&target=ALBUM&id=5350110195516178737&authkey=Gv1sRgCPmWzYS5s8jmNg&invite=CNio5bwC&feat=email 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3468 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret118869
Günün Yazısı
Etkinlik Takvimi